عملکرد گوگل و اهمیت ثبت کسب و کار درآن

بعنوان مالک یک خدمات یا کسب وکار بدون شک ثبت بیزینس خود در رنکینگ بالای گوگل یا درج موقعیت و آدرس مکان تان در گوگل مپ و امروزه نیز اتصال شبکه اجتماعی اینستاگرام به موتور جستجوگر گوگل، جزء مهمترین و اولین دغدغه های شماست چون این فرآینده علاوه بر کسب وکارها شامل هرگونه فعالیت و اطلاع رسانی میشود که نیاز دارد دیگران از موقعیت و ماهیت آن باخبر شوند؛ پس اگر آماده اید تا از اهمیت کلیدی و نقش تأثیر گذار این موتورهای جستجوگر در روند زندگی اجتماعی انسانها مطلع شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

همیشه سوالاتی چون «گوگل چه تآثیراتی در کسب وکارم داره؟ راههای ثبت کسب وکار در گوگل یا چطورمیشه تو سرچ کلمات شبیه به کار من سایتم بالا بیاد؟ و با دردسر طی کردن صفحات وب چطور کنار بیام؟دغدغه تمام افراد فعال در یکی از دو حوضه ی«مدیریتی یا خدماتی»ست؛ سالهاست درکشور، اهمیت فضای اینترنت باتمام سیستم ها و نرم افزارها،توسط «وزارت ارتباطات وفناوری» وسایر مجامع،بیان شده وراهکارهایی برای ثبت کسب وکار وبیزینس وهمینطور عناصر مدیریتی در کانتینرهای جهانی که سرویس های خدماتی در تمام نقاط جهان دارند، ارائه شده.  البته این روش ها  برای مقابله با تحریمی ست که آمریکا علیه ایران وضع کرده و چون  مرکز عظیم ترین  شرکت خدمات دهی اینترنتی ، «گوگل»،  در ایالات متحده  قرار دارد این شرکت هم درِ خدمات وسرویس ها را بر روی ایرانیان بسته است.

با شرکت های فناوری اطلاعات آشنا شوید

درسالهای پایانی دهه 1980که رقابت بین سوپرکامپیوترها باعث پیدایش مینی کامپیوترها شد، فناوری شبکه های بهم پیوسته اینترنتی  در عرصه های گوناگون چون علم و فناوری،  تجارتی، دولتی، خصوصی و دانشگاهی شروع به کار کردند. نیاز به وجود یک بستر نرم افزاری برای پردازش ومحاسبه بیش از پیش لازم و حیاتی بنظر میرسید؛ اولین شرکتی که به عنوان برنامه نویس رایانه ها شروع به فعالیت کرد «مایکروسافت» بود که در سال 1975 بعد از موفقیت دو دوست در طراحی برنامه کسب وکار، به ثبت رسید و خیلی زود با خرید شرکت ها و افزایش خدمات به شهرت و محبوبیت جهانی رسید-  مایکروسافت در سال 1980 با سیستم عامل «زنیکس» خود، وارد بازار  اینترنت شد و  سپس «آنکارتا»/دانشنامه/- ویندوز95 MSN- ….. و « اینترنت اکسپلور» که معتبرترین وبگاه جستجوی آنلاین در کنار زیرمجموعه های گوگل بشمار میرود؛به بزرگترین وپرفروشترین شرکت نرم افزاری در سال 2016 مبدل شده بود. مایکروسافت هم مانند «آمازون»، «فایرفاکس» و«گوگل» دارای چندین بخش از تولیدات و خدمات است که برای شناخت هرکدام ازشرکت ها،به صفحات متعددی نیازاست؛ اماچون بحث ما تخصصآ درمورد گوگل ست میتوانید با لمس آیکون زیر، از فعالیت ها و نحوه بکارگیری  خدماتشان برای بیزینستان استفاده کنید.      

«معرفی شرکت مایکروسافت»

بزرگترین شرکت نرم افزار اطلاعاتی با ماهیت فروش و تولید محصولات چند رسانه ای
استودیوBIGMOON

گوگل چگونه کار میکند؟ ویا راههای ثبت کسب وکار در گوگل

در سال 1998  دو رفیق هم دانشگاهی (لری پیج و سرگئی برین) برای دسترسی دانشجوها به  منبع اطلاعات دانشگاه،  سایتی را طراحی میکنند؛ و رفته رفته  با ادغام سایر دانشگاه ها این نرم افزاربه یک منبع اطلاع رسانی چند وجهی،با هدف سازمان دهی اطلاعات و دسترسی برای عموم، و باشعار« شرور نباشید» مبدل شد. خیلی زود گوگل شروع به خریدن شرکت های پایه ای کرد که خدمات چندگانه ای به  اقشار مختلف  ارائه میداد؛ در زیر لیستی از زیر مجموعه های  شرکت بزرگ گوگل را  میبینید که توسط هسته مرکزی مدیریت میشوند و هرکدام برای بخشی از نیازهای مردم در مناطق مختلف جهان است؛ مانند «گوگل إرت» و «گوگل مون» که هرکدام برای رصد آنلاین سیاره ماه و مریخ طراحی شدند؛ویا نرم افزار«پیکاساblealab» که سال 2004 برای ذخیره و مدیریت تصاویر و  «فایل های چند رسانه ای» به بازار معرفی شد و  با 18 میلیون مشترک  جزء  محبوبترین اپ های مدیریت بر رسانه هاست.  

و چندین اپ و  برنامه دیگر که بنا به اهمیتشان مهمترین آنها ذکر شد. البته غیر از چند تایی  که در ایران مسدود میباشند از سایر برنامه ها میتوان برای فعالیت های اینترنتی خود استفاده کرد؛وبگاهی که برای پیشبردکسب وکارو بیزینس درایران بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، برنامه ی   Google maps و google searchاست که با استراتژی سرویس های محاسباتی و رایانش اَبری (EC2)،  بستر أمنی را  برای معرفی خدمات  دهنده با تمام مشخصات فردی و فنی ، و همینطور خدمات گیرنده با مختصات و اطلاعات وصورتحساب بوجودآورده تاکاربر با واردکردن موقعیت مکانی خود  و ثبت نوع فعالیت، شماره تماس  و تصاویر مربوطه بتواند مخاطبین خود را در میان انبوه جستجوگران  پیدا کند؛ و در مقابلش  کسی که  داوطلب دریافت خدمات است با تشریح انتظارات  خود  و  مطابقت با  موقعیت مکانی  در  أمن ترین  و راحتترین حالت دریافت خدمات داشته باشد.

«گوگل چه امتیازاتی دارد واهمیت درج کسب وکار درآن چیست؟

باتعریفی که از وبگاه گوگل دربالا شد حتمآ ازاین موضوع مطلع شدید که با ثبت  موقعیت مکانی  در گوگل مپ چه برجستگی ویژه ای  نسبت به هم صنفان خود دارید،  چون با دیدن نقشه مکان شما،هم شهری ها وهم استانی ها براحتی درصورت عدم تماس به مکان شما مراجعه خواهند کرد. پس فرقی نمیکند که درچه نقطه ای ازکره زمین به چه کاری مشغولید فقط کافیست یک  ایمیل در درگاه  Google.com داشته باشید تا توسط آن سایر اطلاعات خود را وارد کنید.اما «ویکی پدیا» و«گوگل سرچ» که  معرف کامل  هویت تجاری و اجتماعی شما خواهند بود به عنوان  برگ برنده حتی  جلوتر از  سایر تبلیغات  در عصر حاضر بشمار میرود.امروزه برای اطلاع از هرچیزی درجهان اولین گزینه منبع گوگل خواهدبود پس داشتن اطلاعاتی ازشما توسط سرور گوگل این امتیاز طلایی را  به شما میدهد  که در نتیجه سرچِ حتی کلمات مرتبط وشبیه به فعالیت شما،شما وکسب وکارتان رابه مخاطب ارائه دهد به عنوان اولین ومنتخب ترین؛اینکه در چه ردیفی ازصفحه اول جستجوگر،قراربگیرید بسته به فعالیت های  تخصصی و بکار بردن کلمات و شیوه های سئو ست، که بر عهده فریلنسرها و پشتیبان سایت و کسب وکار شماست.

در سال2008، Google my businessبه عنوان نرم افزار تخصصی کسب وکارآنلاین، وارد دنیای دیجیتال شد و خیلی زود به عنوان محبوب ترین اپ تجارت،منصوب شد؛چون هم به عنوان ذخیره ساز  و ادیتور محتوا  و اطلاعات  بشمار میرفت و هم  نرم افزار جامعی برای پرداخت و صدور صورتحساب، رایانش(FC2) و سایر رسته های تجارت الکترونیک بود، اما به دلیل تحریم چندسالی ست  که این برنامه  در ایران بسته شده، و ترفندهای جایگزین برای ثبت شدن  در گوگل به روی کار آمده؛  میبینید که چگونه وبگاههای اینترنتی  دنیای ما را متحول کرده اند، دنیایی که هر قدممان  وابسته به این برنامه هاست و سالهاست  عامل برتری انسانها در دنیای دیجیتال شده اند.

((همین امروز برتریت رو اثبات کن))

گروه رسانه دیجیمون(DIGIMOON)دربخش بازاریابی دیجیتال به ثبت ونشر کسب وکار شما درشرکت عظیم «گوگل» میپردازد که با همکاری فریلنسرها  و متخصصین نرم افزار  مسئولیت  ثبت بیزینس و کسب وکار شمارا به عهده میگیرد؛ همینطور ثبت در «مپ» نقشه موقعیت یاب گوگل که باتنظیم یک صفحه معرف از شما  «هویت تجاری» شما را با  پرستیژی متفاوت برای تمام مخاطبین درسراسر کشور خواهد ساخت. تابا کوچکترین سرچی از کلمات مرتبط و مشابه  با نوع فعالیت شما، مجموعه شما در صدرلیست معرف گوگل باشد.لازم به یادآوری ست این فعالیت متکی به تعامل دوسویه ست؛ اطلاعاتی حقیقی و بروز از شما و ثبت و تعهد و نتیجه از ما؛

همینطور مجموعه دیجیمون  در بخش سئو  و تولید محتوا  از فعالیت  گسترده  در  رسانه های دیجیتال  برخوردار است،  که صاحبین سایت های خدماتی میتوانند برای ارتقای سئو سایت خود توسط سئو داخلی و خارجی با ما در ارتباط باشند.

((با ما در ارتباط باش))                                                

سوال و ابهامی در تمام موارد تبلیغات داری بپرس

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش

تماس باما
ارسال sms تبلیغاتی به هرنقطه در کشور